Zuzanna Jach – fotografia bliskości

Kolektywne działanie

Jestem osobą aktywną społecznie i kiedy tęsknię za ludźmi, potrafię sobie zorganizować dobre towarzystwo. Tak było wtedy kiedy zamieszkałam w Krakowie na studiach, na których na mojej specjalizacji było zaledwie 8 kobiet. Potrzebowałam większej ilości “głów” do wymiany myśli. Jestem też z gatunku tych, którzy uwielbiają poznawać nowe osoby i zawierać nowe znajomości. Dlatego wpadłam na pomysł założenia kooperatywy spożywczej zwanej Wawelską Kooperatywą. Od tamtego czasu, jakość mojego krakowskiego życia znacznie się podniosła.

 

Odkąd zostałam mamą i aktywnie wgłębiam się w świat fotografii namawiam znajomych z kręgów fotograficznych na stworzenie kooperatywy fotograficznej. Kiedy rozkminiałam biznes w znanej i bardzo przeze mnie polecanej Latającej Szkole fantazjowałam o założeniu grupy, która zrzeszałaby fotografki i fotografów. Wyzwaniem było to, że nikt nie chciał współrealizować mojego marzenia, albo był na etapie : “ok, zobaczymy, bez konkretu” i pewnego razu, w grudniu, kiedy pojawiła się przede mną okazja życia – zrobienie pierwszego reportażu z porodu, niestety pech, a może właśnie szczęście, chciał, że zachorowałam i nie mogłam zrealizować tego pomysłu.

Ale jeszcze przed tym, gdy tylko dowiedziałam się o propozycji zrobienia fotoreportażu czym prędzej zadzwoniłam do Agnieszki Mocarskiej, którą obserwowałam już od roku w internecie i podziwiałam jej działania, pytając się o to jak mogę najlepiej przygotować się do zlecenia. Już po paru minutach rozmowy weszłyśmy z Agą na bliski poziom rozmowy, podskórnie czułam, że to dziewczyna, która nadaje na podobnych falach. Aga na końcu zapytała się czy mam backup na zlecenie, zaproponowałam jej to od razu, po czym parę dni potem ze względu na moją niedyspozycyjność przejęła sesję porodową ode mnie.

Niedługo potem podjęłyśmy z Agą decyzję, że będziemy razem działać jako kolektyw “odAdoZ”.  Miesiąc później okazało się, że w maju będziemy otwierać naszą pierwszą wystawę 🙂

na którą oczywiście serdecznie Was zapraszam. Odbędzie się w Rotacyjnym Domu Kultury 28 maja, a zacznie się wernisażem, w planie mamy także pogotowie fotograficzne dla rodziców, warsztaty z komunikacji bezprzemocowej oraz panel dyskusyjny na temat kondycji fotografii rodzinnej w Polsce. 
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/857134804725396/

 A w międzyczasie piszemy lekcje dla zainteresowanych rozwojem w kierunku fotograficznym w Służewskim Domu Kultury.

Pierwsza lekcja:  https://sdk.waw.pl/wydarzenia/rodzaj-wydarzenia/warsztaty/kurs-fotografii-online-5-inna-perspektywa-praca-zdalna-i-dzieci
fotografki-w-trakcie-sesji
Scroll to Top
Przewiń do góry